به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

برقراري عمل زنا به زني و وارد شدن به منزل وي

 برقراري عمل زنا به زني و وارد شدن به منزل وي

متن سئوال

 

طبق‌ محتويات‌ يكي‌ از پرونده هاي‌ اين‌ شعبه‌ آقاي‌ «الف » به‌ خانم‌ «ب » پيشنهاد ارتكاب‌ عمل‌ شنيع زنا مي نمايد و زماني‌ جهت‌ انجام‌ فعل‌ حرام‌ در محل‌ سكونت‌ خانم‌ «ب » بين‌ هر دو مقرر مي شود. خانم «ب » موضوع‌ را به‌ شوهر خود مي گويد و توافق‌ مي نمايد كه‌ پس‌ از آمدن‌ آقاي‌ «الف » به‌ داخل‌ منزل‌ ولخت‌ نمودن‌ خود و آمادگي‌ براي‌ انجام‌ مقصود و منظور، شوهر خانم‌ «ب » و ساير بستگان‌ ذكور، آقاي «الف » را مورد ضرب‌ و جرح‌ قرار دهند كه‌ واقعه‌ نيز اتفاق‌ مي افتد وآقاي‌ «الف » به‌ داخل‌ منزل‌ خانم‌ «ب »مي رود و در حالي‌ كه‌ لخت‌ مادرزاد بوده‌ او را مورد ضرب‌ و جرح‌ قرار داده‌ و از منزل‌ بيرون‌ مي نمايند.با توجه‌ به‌ عدم‌ نص‌ صريح‌ قانوني‌ در مسأله‌ مذكور لطفا ارشاد فرمائيد كه‌ آيا مي توان‌ آقاي‌ «الف » رابه‌ علت‌ پيشنهاد برقراري‌ عمل‌ زنا و لخت‌ نمودن‌ خود و وارد شدن‌ به‌ منزل‌ خانم‌ «ب »، مجازات‌ نمود؟چنانچه‌ در اين‌ زمينه‌ فتوايي‌ از مراجع‌ محترم‌ تقليد يا ساير علماء وجود دارد با ذكر منبع‌ آن‌ اعلام فرماييد.

 

 

 

متن پاسخ
پيشنهاد ارتكاب‌ عمل‌ شنيع‌ زنا از طرف‌ آقاي‌ «الف » به‌ خانم‌ «ب » و لخت‌ نمودن‌ خود براي‌ اين‌ عمل‌ حرام موجب‌ تعزير مي باشد همان‌ طور كه‌ قبول‌ نمودن‌ ظاهري‌ خانم‌ «ب » و سبب‌ شدن‌ او براي‌ وقوع‌ مسائل‌ بعدي هم‌ عملي‌ حرام‌ و موجب‌ تعزير مي باشد و مضروب‌ و مجروح‌ نمودن‌ آقاي‌ «ب » توسط شوهر و بستگان‌ ذكورخانم‌ «ب » بدون‌ مراجعه‌ به‌ دادگاه‌ نيز جايز نبوده‌ و ضاربين‌ بايد ديه‌ صدمات‌ و جراحات‌ وارده‌ بر مصدوم‌ رابپردازند. در جامع‌ الاحكام‌ آيت‌ الله‌ صافي‌ گلپايگاني ، ج‌ 2، ص‌ 344 چنين‌ آمده :
س‌ 2177 ـ مرد و زني‌ براي‌ انجام‌ عمل‌ نامشروع‌ زنا در منزلي‌ اجتماع‌ كرده اند، قبل‌ از اين‌ كه‌ مرتكب‌ عمل شوند دستگير شده اند آيا تعزير مي شوند؟
جواب‌ ـ بلي‌ تعزير مي شوند والله‌ العالم . و در استفتائات‌ جديد آيت‌ الله‌ اردبيلي‌ در پاسخ‌ به‌ سؤالي‌ كه درباره‌ مجازات‌ جواني‌ كه‌ با زن‌ شوهرداري‌ چند ماه‌ تماس‌ و گفتگوي‌ تلفني‌ داشته اند آمده : اين‌ زن‌ و آن‌ جوان هر دو مرتكب‌ معصيت‌ شده اند و بايد تعزير شوند و تعزير در دست‌ حاكم‌ است .1

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image