بزه تصرف عدواني

 

بزه تصرف عدواني

پرسش:
چنانچه حکم به محکوميت شخصي به اتهام تصرف عدواني صادر شود، آيا با انقضاي مواعد مقرر در ماده 173 قانون آيين دادرسي دادگاه‌هاي عمومي ‌و انقلاب در امور کيفري و عدم اجراي حکم، مشمول مرور زمان مي‌‌شود؟

 

پاسخ:
رأي وحدت رويه شماره 659 مورخ 7 خرداد 1381 هيئت عمومي ‌ديوان عالي کشور بزه تصرف عدواني را از شمول ماده 173 قانون آيين دادرسي کيفري به اعتبار مستمر بودن جرم خارج دانسته است. ازاين‌رو بايد براساس مفاد اين رأي وحدت رويه که براي محاکم لازم‌الاتباع است، عمل گردد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image