به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

بين ماده 77 قانون مجازات جرايم نيروهاي مسلح با قوانين استخدامي نيروهاي مسلح مغايرتي وجود ندارد

 

بين ماده 77 قانون مجازات جرايم نيروهاي مسلح با قوانين استخدامي نيروهاي مسلح مغايرتي وجود ندارد

مرجع و تاريخ استعلام: سازمان قضايي نيروهاي مسلح استان لرستان- 85/141/22/19- 17 آبان 1385
شماره و تاريخ نظريه: 41768/85/2/7- 6 آذر 1389

 


پرسش:
آيا قسمت اخير ماده 77 قانون مجازات جرايم نيروهاي مسلح که مجموع فرار قبل و بعد از حدوث عذر موجه را يک فرار متوالي و مستمر دانسته است، صرفاً ناظر به جنبه کيفري فرار از خدمت است يا از حيث مقررات استخدامي نيروهاي مسلح نيز نسبت به وضعيت خدمتي کارکنان پايور مؤثر و حاکم بر مقررات تبصره ماده 96 قانون ارتش، تبصره ماده 105 قانون مقررات استخدامي سپاه پاسداران و تبصره يک ماده 112 قانون استخدام ناجا مي‌باشد؟

 


نظريه گروه:
برابر مقررات تبصره ماده 96 قانون ارتش،1تبصره ماده 105 قانون مقررات استخدامي سپاه پاسداران2 ‌و تبصره يک ماده 112 قانون استخدام ناجا3، هرگاه مدت فرار کارکنان نيروهاي مسلح بالغ بر شش ماه شود، از زمان آغاز غيبت اخراجي محسوب مي‌شوند و پس از آن برابر مقررات کيفري مربوط محاکمه شده و فقط در صورت صدور رأي برائت يا قرار موقوفي تعقيب (قانون آجا و سپاه) يا قرار منع پيگرد حکم اخراج آنان کان لم يکن خواهد شد. همچنين وفق ماده 77 قانون مجازات جرايم نيروهاي مسلح،حدوث عذر موجه در اثناي فرار از خدمت موجب قطع استمرار آن نخواهد شد و مجموع فرار قبل و بعد از عذر موجه يک فرارمستمر و متوالي تلقي مي‌شود که اين امر صرفاً ناظر به بعد کيفري فرار از خدمت نبوده و با مستمر تلقي شدن فرار قبل و بعد از حدوث عذر موجه، چنانچه مجموع آن بالغ بر شش ماه باشد و متهم محکوميت قطعي حاصل کند، موضوع ماده دستور اداري يگان مبني بر اخراج که در اجراي مواد قانون استخدامي مزبور صادر شده قطعي مي‌شود. بنابراين، از اين لحاظ مغايرتي بين ماده 77 قانون مجازات جرايم نيروهاي مسلح با قوانين استخدامي نيروهاي مسلح وجود ندارد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image