به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

تخلف وكيل از انجام تعهدات وعزل او

 

تخلف وكيل از انجام تعهدات وعزل او

متن سئوال

 

احتراما به‌ شرح‌ وكالت نامه‌ پيوست ، شخص‌ وكيل‌ مبلغ‌ سي‌ ميليون‌ تومان‌ وجه‌ نقد از اين‌ جانب‌ ... و همسرم ... دريافت‌ داشته‌ كه‌ اقدام‌ به‌ خريد مورد وكالت‌ نمايد. و لذا پس‌ از توفيق‌ و ساخت‌ و ساز از پرداخت‌ قدر سهم اين جانب‌ و همسرم‌ با در نظر گرفتن‌ سود مشاركت‌ در ساخت‌ و ساز خودداري‌ مي نمايد; لذا سؤال‌ اين‌ است‌ كه‌ عزل وكيل‌ در اين‌ مقطع‌ وجهه‌ شرعي‌ دارد يا خير؟

 

 

 

متن پاسخ

 

طبق‌ ماده‌ 220 قانون‌ مدني‌ وكيل‌ بايد طبق‌ تعهدات‌ حاصله‌ از عقد وكالت‌ عمل‌ نمايد، چه‌ آن‌ چيزهايي‌ كه در عقد به‌ آن‌ تصريح‌ شده‌ يا آن‌ نتايجي‌ كه‌ به‌ موجب‌ عرف‌ و عادت‌ يا به‌ موجب‌ قانون‌ از قرارداد حاصل مي شود و هرگاه‌ از انجام‌ تعهدات‌ مزبور تخلف‌ نمايد، هرچند موكلان‌ حق‌ عزل‌ وكيل‌ را در ضمن‌ عقد لازمي‌ ازخود سلب‌ و ساقط نموده اند و حق‌ عزل‌ وكيل‌ را ندارند، اما مي توانند طبق‌ مواد 237 ـ 239 قانون‌ مزبور براي اجبار وكيل‌ به‌ عمل‌ به‌ تعهد خود يا فسخ‌ قرارداد وكالت‌ به‌ دادگاه‌ صالح‌ مراجعه‌ نمايند. چون‌ حكم‌ مسأله‌ ازقانون‌ استفاده‌ مي شود نياز به‌ استفتا از مراجع‌ محترم‌ تقليد ندارد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image