به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

تشخيص سن واقعي متهم

 

تشخيص سن واقعي متهم

پرسش:
شخصي به اتهام مخفي کردن مواد مخدر دستگير مي‌شود و طي کيفرخواست و قرار مجرميت صادر شده از سوي دادسرا به دادگاه اطفال معرفي مي‌گردد. سن متهم طبق شناسنامه 15 سال و 8 ماه است؛ اما مدعي است که سن واقعي‌اش 13 سال مي‌باشد و يک استشهاديه محلي هم مؤيد اظهارات اوست. پزشکي قانوني نيز سن متهم را حدود 13 سال تشخيص مي‌دهد. حال تکليف دادگاه در رابطه با سن متهم چيست و آيا لازم است که وي به کميسيون پزشکي قانوني معرفي شود؟

 

پاسخ:
چنانچه نظر پزشک قانوني با اوضاع و احوال واقعه اختلاف داشته باشد، با استفاده از ماده 93 قانون آيين دادرسي کيفري، موضوع به هيئت کارشناسان (کميسيون پزشکي قانوني) ارجاع و پس از اظهارنظر آنان اقدام مي‌شود.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image