ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

تصدي شعبه بلامتصدي

تصدي شعبه بلامتصدي

پرسش: ‌
در صورت غياب رئيس شعبه جزايي، آيا رئيس حوزه قضايي مي‌تواند به عنوان قاضي کشيک انجام وظيفه کرده و تا زمان مراجعت رئيس شعبه به پرونده‌ها رسيدگي نمايد؟ چنانچه دادگاه داراي دادرس و رئيس شعبه بوده؛ اما در ايام تعطيلات نوروزي در حوزه قضايي حضور نداشته باشند، چگونه مي‌توان به پرونده‌ها رسيدگي کرد؟

 

پاسخ:
چنانچه رئيس شعبه جزايي در محل حضور نداشته و دادگاه هم فاقد دادرس باشد، تعيين تکليف موقت پرونده تا حضور رئيس يا دادرس شعبه توسط رئيس حوزه قضايي فاقد منع قانوني است. در ايام تعطيلات نوروزي نيز بايد يکي از قضات به عنوان کشيک دادگاه تعيين شود و چنانچه غير از رئيس حوزه، قاضي ديگري حضور نداشته باشد، وي مي‌تواند به صورت موقت نسبت به پرونده‌‌هاي مزبور تعيين تکليف نمايد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image