به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

تطبيق عملكرد مجامع عمومي شركت¬هاي دولتي با قانون تجارت

 

تطبيق عملكرد مجامع عمومي شركت­هاي دولتي با قانون تجارت

اگر اعضاء مجمع عمومي شركت­هاي دولتي بدون رعايت مقررات و خلاف گزارش بازرسان قانوني شركت ترازنامه سود يا زيان شركت را تأييد نمايند مي­توان آنان را به عنوان تضييع حقوق دولت يا سهل­انگاري در انجام وظايف محوله تحت تعقيب قرار داد.

 

آيا بررسي عملكرد مجامع عمومي شركت­هاي دولتي با قانون تجارت مغايرت دارد؟

 

 نظريه كميسيون حقوقي                                   شماره و تاريخ نظريه 26/12/77 ـ 972 / 77 / ق

 

با توجه به اينكه به موجب ماده 300(1)  قانون لايحه اصلاح قانون تجارت كه مقرر داشته شركتهاي دولتي تابع قوانين تأسيس و اساسنامه خود مي­باشند و فقط نسبت به موضوعاتي كه در قوانين و اساسنامه­هاي آنها ذكر نشده تابع مقررات اين قانون مي­شوند. در مورد شركت دولتي موضوع سؤال بايد عملكرد مجامع عمومي آنان مطابق قانون و اساسنامه تأسيس مربوط مورد بررسي قرار گيرد و در صورتيكه در قانون و اساسنامه مربوط تعيين تكليف در اين خصوص به عمل نيامده باشد مطابق قانون تجارت بايد عمل شود و همچنين چنانچه اقدامات نمايندگان صاحبان سهام موجب تضييع حقوق صاحبان سهام دولت باشد در فرض اثبات تضييع و اتلاف وجوه و اموال عمومي مطابق مقررات كيفري مربوط قابل تعقيب است.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image