به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

تعيين شاکي در جرم تجاوز به حريم راه‌ها و راه‌آهن

تعيين شاکي در جرم تجاوز به حريم راه‌ها و راه‌آهن

پرسش:
با توجه به ماده 18 اصلاحي قانون ايمني راه‌ها و راه‌آهن که طبق آن اداره راه بايد با متجاوزان به حريم راه‌هاي روستايي برابر ماده 6 قانون مذکور و تبصره‌هاي آن برخورد نمايد، چنانچه فردي مبادرت به تجاوز به حريم راه روستايي يا احداث بنا در محدوده اين حريم کند، آيا شوراي اسلامي ‌محل مي‌تواند عليه وي به عنوان شاکي خصوصي شکايت نمايد يا صرفاً اداره راه بايد به وظيفه قانوني خود عمل کند و اين امر ارتباطي به دادگستري پيدا نمي‌نمايد؟

 

پاسخ :
چنانچه راه روستايي جزو‌راه‌هاي تحت تصدي اداره راه باشد، هرگونه اقدامي بايد از طريق اين اداره صورت گيرد و شوراي اسلامي ‌تنها مراتب را به اداره راه اعلام‌مي‌نمايد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image