به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

تفاوت حقوق با ساير پرداخت‌ها بابت عضويت در مديريت شركت‌هاي دولتي

 

تفاوت حقوق با ساير پرداخت‌ها بابت عضويت در مديريت شركت‌هاي دولتي

س: نظر به اينكه در قانون ممنوعيت تصدي بيش از يك شغل دولتي مصوب 11/10/73 مجلس شوراي اسلامي علاوه بر ممنوعيت تصدي بيش از يك شغل دولتي به استناد تبصره 3 ماده واحده قانون مذكور دريافت حقوق بابت شركت يا عضويت در هيأت­هاي مديره شركت­هاي دولتي نيز ممنوع شده است. با توجه به اينكه قبل از تصويب اين قانون بابت عضويت در هيأت­هاي مديره حقوق مستمر ماهانه پرداخت مي­شد و يا براي حضور در هر جلسه حق حضور پرداخت مي­گرديد و حاليه با توجه به ممنوعيت قانوني وجهي با عناوين فوق پرداخت نمي­گردد لكن بعنوان پاداش در پايان هر سال مبلغ قابل توجهي پرداخت مي­گردد كه بعضاً معادل وجوه پرداختي قبلي مي­باشد. عليهذا با توجه به مراتب .... آيا ممنوعيت دريافت حقوق صرفاً شامل دريافت حقوق مستمر بابت عضويت يا شركت در جلسات هيأت مديره شركت­هاي دولتي مي­باشد يا اينكه دريافت هرگونه وجهي را شامل مي­گردد.

 

نظريه كميسيون حقوقي                                   شماره و تاريخ نظريه 29/4/77 ـ 354 / 77 / ق

 

با توجه به تعاريف مربوط به تصدي شغل و پست سازماني و مقيدات و محدوديت­ها و مستثنيات مصرح در ماده واحده قانون ممنوعيت تصدي بيش از يك شغل و منحصر نمودن ممنوعيت دريافت و پرداخت حقوق بابت شغل ديگر بايد گفت منظور از حقوق مذكور در تبصره 3(1) ماده واحده آن نحوه پرداختي است كه براساس تعاريف قانون استخدامي حقوق مشتمر و مشخص مربوط به شغل مورد تصدي مي­باشد لذا ساير پرداخت­ها يا هرگونه پرداختي عنوان حقوق ندارد. مضافاً اينكه در بند و تبصره 13(2) قانون بودجه سنواتي پرداخت هرگونه وجهي به كاركنان دستگاههاي دولتي بغير از وجوهي كه در قوانين مختلف پرداخت آنها مجاز اعلام شده است مطلقاً ممنوع گرديده است و دلالت بر آن دارد كه اگر مجوز قانوين در پرداخت پاداش وجود داشته باشد اولاً مصداق حقوق ندارد. ثانياً بلااشكال است و ضرورت اظهار نظر آن دفتر محترم بازرسي اقتضاء مي­نمايد در هر مورد با تطبيق موضوع و مصداق آن با مقررات و قوانين و تشكيلات مربوطه بررسي و اظهار نظر گردد

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image