به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

تقديم دادخواست اعسار مقدم بر مطالبه مهريه

تقديم دادخواست اعسار مقدم بر مطالبه مهريه

پرسش:
در يک پرونده حقوقي دادخواستي با موضوع اعسار زوج از پرداخت مهريه و تقسيط آن بدون اين که از سوي زوجه (خوانده دعوا) دادخواستي مبني بر مطالبه مهريه تقديم شده و يا محکوم‌بهي وجود داشته باشد، مطرح مي‌شود. آيا طرح اين دعوا وجاهت قانوني دارد؟

 

پاسخ:
هرچند مطابق ماده 1082 قانون مدني پس از انعقاد عقد نکاح و تحقق ازدواج، مهريه بر ضمه زوج قرار مي‌گيرد و عندالمطالبه (در صورت عدم قيد زمان پرداخت آن) قابل وصول مي‌باشد؛ اما به صرف تقديم دادخواست از سوي زوج به خواسته اعسار از پرداخت و تقسيط مهريه بدون مطالبه آن از سوي زوجه يا محکوميت قبلي زوج، استماع دعوا داراي وجاهت قانوني نيست.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image