به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

تقسيط محکوم‌به و عدم پرداخت آن توسط محکوم‌عليه

تقسيط محکوم‌به و عدم پرداخت آن توسط محکوم‌عليه

پرسش:
براساس ماده 2 قانون نحوه اجراي محکوميت‌هاي مالي با تقاضاي محکوم‌له، محکوم‌عليه بازداشت مي‌شود و سپس طي يک گزارش اصلاحي توسط دادگاه و با توافق طرفين مقرر مي‌گردد که محکوم‌به در چند قسط پرداخت شود. چنانچه محکوم‌عليه که از زندان آزاد شده است، از پرداخت اقساط خودداري کند، آيا مي‌توان با درخواست محکوم‌له و براساس ماده 21 آيين‌نامه اجرايي محکوميت‌هاي مالي، محکوم‌عليه را بار ديگر بازداشت کرد؟

 

پاسخ:
چنانچه دادگاه از طريق صدور حکم يا گزارش اصلاحي مقرر داشته باشد که محکوم‌به در چند قسط پرداخت شود؛ اما محکوم‌عليه از پرداخت اقساط آن خودداري کند، به درخواست محکوم‌له و براساس ماده 21 آيين‌نامه اجرايي قانون نحوه اجراي محکوميت‌هاي مالي براي بار دوم بازداشت مي‌شود. لازم به توضيح است که توافق طرفين در مورد تقسيط مشمول اين ماده نيست.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image