به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

تقصير جزايي اعم است از بي احتياطي يا بي مبالاتي و يا عدم رعايت نظامات دولتي .

 

تقصير جزايي اعم است از بي احتياطي يا بي مبالاتي و يا عدم رعايت نظامات دولتي .

سئوال :
با عنايت به اينکه در ماده (85) ق.م.ج.ن.م صرفا اشاره به اهمال و تفريط شده ، چنانچه به واسطه افراط خسارتي وارد شود مشمول ماده قانوني مزبور است يا خير ؟

 


نظريه کميسيون :
آنچه موجب ضمان مي باشد تقصير است و با توجه به تبصره ماده (336) ق.م.ا ، که تقصير را اعم از بي احتياطي ، بي مبالاتي ، عدم مهارت و عدم رعايت نظامات دولتي دانسته ، کلمه « اهمل» است که افراط هم يکي از مصاديق اهمال مي باشد .

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image