به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

تکليف دادگاه در صورت ذي‌نفع نبودن شاکي

 

تکليف دادگاه در صورت ذي‌نفع نبودن شاکي

پرسش: ‌
در مواردي که پرونده از دادسرا به دادگاه ارسال مي‌شود؛ اما شاکي مالک يا ذي‌سمت نيست، به‌خصوص در دعاوي تخريب يا تصرف عدواني يا فروش مال غير که مالکيت شاکي بايد محرز باشد، با توجه به اين‌که پرونده با کيفرخواست به دادگاه ارسال شده، در اين خصوص دادگاه چه رأيي بايد صادر نمايد؟

 

پاسخ:
چنانچه پرونده‌اي با کيفرخواست به دادگاه ارسال شده و محرز باشد که شاکي فاقد سمت لازم براي طرح دعواست، اگر موضوع جنبه خصوصي داشته باشد، دادگاه درخصوص موضوع، قرار منع تعقيب را صادر مي‌کند؛ اما در صورت احراز جنبه عمومي، بايد به پرونده رسيدگي و حکم صادر شود.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image