به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

تكليف دفاتر بازرسي در معرفي افراد به پزشكي قانوني

 

تكليف دفاتر بازرسي در معرفي افراد به پزشكي قانوني

س: برخي افراد حقيقي با مراجعه به دفاتر بازرسي اعلام مي­دارند توسط كاركنان دستگاههاي دولتي و نيروهاي انتظامي به لحاظ مراجعه و حضور در محل­هاي اداري مورد ضرب و شتم و جرح قرار گرفته­اند و تقاضاي معرفي به پزشكي قانوني را دارند. با توجه به اينكه در اين خصوص دستورالعمل يا بخشنامه­اي وجود ندارد، آيا دفاتر استاني مي­توانند مبادرت به تأمين چنين خواسته­هايي بنمايند؟

نظريه كميسيون حقوقي شماره و تاريخ نظريه 29/4/77 – 352 / 77 / ق

گرچه اعلام مورد ضرب و جرح احتمالي مراجعين به دستگاههاي دولتي و نيروهاي انتظامي از باب نظارت بر عملكرد و احراز سوء جريان اداري و سوء رفتار احتمالي از جمله موارد قابل رسيدگي در بازرسي بوده وطريق ورود به موضوع قلمداد مي­گردد، اما معرفي افراد مدعي ضرب و جرح به پزشكي قانوني براي كسب دليل توسط دفاتر استاني در حدود وظايف خاصه مراجع قضايي و يا انتظامي است و سازمان مرجع رسيدگي به اين قبيل شكايات كيفري اشخاص نمي­باشد و آنان رأساً مي­توانند نسبت به ضرب و جرح ادعايي به مراجع ذيربط مراجعه نمايند لذا عنايت آن دفتر محترم به مقررات قانون آيين دادرسي كيفري و قانون تشكيل سازمان و آيين­نامه مربوطه مورد نظر است و تأكيد دارد در اين قبيل موارد ضمن رسيدگي به سوء جريان اعلامي عندالاقتضاء در مورد اعلام ضرب و جرح شكايت توسط مأمورين دولتي آنان را به مراجع صالحه ارشاد نمايند.

 

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image