به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

چگونگي بازرسي از بيمارستان¬هاي خصوصي

 

چگونگي بازرسي از بيمارستان­هاي خصوصي

س: با توجه به اعلامات واصله دائر بر نقض قوانين و مقررات و وجود سوء جريانات مالي اداري در بيمارستان خصوصي با عنايت به اينكه اين قبيل مؤسسات از جوانب گوناگون مانند نظارت، ارزشيابي پرسنل، تخصص اعضاء هي،ت علمي، اجراي تعرفه­هاي قانوني و اجراي مصوبات و آيين­نامه­هاي بيمارستاني تحت نظارت مستقيم دولت، وزارت بهداشت و درمان مي­باشند، خواستار اعلام نظر آن كميسيون درخصوص نحوه حضور و قلمرو بازرسي در اين بيمارستان­ها مي­باشد. 

نظريه كميسيون حقوقي                                   شماره و تاريخ نظريه  30/1/77 – 124 / 77 / ق

با عنايت به قسمت اخير بند الف ماده 2 قانون تشكيل سازمان بازرسي كل كشور و بند ب ماده 35 آئين­نامه اجرايي اين قانون كه مقرر مي­دارد: «انجام بازرسي موضوع بند الف ماده 2 مرقوم مستلزم احراز يكي از شرايط ذيل است»:

«الف – تمام يا قسمتي از سرمايه يا سهام آن متعلق به دولت باشد.»

«ب – دولت به نحوي از انحاء بر عملكرد آن نظارت يا كمك نمايد هرچند اين قبيل مؤسسات غيردولتي باشند.» مبين آنست كه در محدوده نظارت وزارت مذكور بر بيمارستان­هاي خصوصي و در ابواب مشخصي كه مقررات مربوطه اين حق نظارت را براي دولت معين و منظور نموده، بر نحوه اين نظارت و از باب اجراي صحيح قوانين و سلامت جامعه با هماهنگي وزارت مذكور و با تعيين مكانها و موارد مشخص شده تحت نظارت دولت، حق حضور و نظارت براي سازمان محفوظ خواهد بود. بديهي است امور خصوصي و داخلي اين شركت­ها از جمله امور مالي قابل بررسي و نظارت اين سازمان نمي­باشد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image