به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

چگونگي تعيين هيأت مديره و مطابقت آن با قانون تجارت

چگونگي تعيين هيأت مديره و مطابقت آن با قانون تجارت

سؤال:
آيا ذکر اين ماده در اساسنامه شرکت که تعيين مديرعامل و رئيس هيئت‌مديره از اختيارات مجمع عمومي خارج و در اختيار رئيس مجمع عمومي باشد منطبق با قانون تجارت است يا خير؟

 

نظريه شماره392/7 25/1/1376

 

نظريه اداره کل حقوقي و تدوين قوانين قوه قضائيه
‌تعيين هـيأت‌مديره از صلاحيت‌هاي مجمع عمومي عادي است و مطابق مادتين119 و124 قانون تجارت مصوب سال 1347 هيأت‌مديره در اولين جلسه خود از بين اعضاء هيأت، رئيس، نائب رئيس و مديرعامل را بايد انتخاب کند، قسمت اخير ماده 119 اين قانون صراحت دارد که هر ترتيبي خلاف اين ماده در اساسنامه مقرر شود کان‌لم‌يکن است.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image