به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

چگونگي شموليت مقررات ماده 32 ق.آ.م در صندوق قرض الحسنه بسيجيان

 

چگونگي شموليت مقررات ماده 32 ق.آ.م در صندوق قرض الحسنه بسيجيان

سؤال: ‌
با توجه به مقررات ماده 32 قانون آيين‌دادرسي دادگاههاي عمومي و انقلاب در امور مدني که به نهادهاي انقلاب اسلامي و مؤسسات عمومي نيز اجازه داده است که براي طرح دعوي يا دفاع از آن نماينده حقوقي معرفي نمايد آيا صندوق قرض‌الحسنه بسيجيان مي‌تواند از مقررات اين ماده استفاده کند؟
نظريه شماره9207/7 8/12/1383

 

نظريه اداره کل امور حقوقي و اسناد قوه قضائيه
در محاکم دادگستري اصيل و يا وکيل دادگستري از طرف وي مجاز به‌دخالت در امر دادرسي است و پذيرش نماينده حقوقي امري استثنائي است که بايد در حدود قوانين مربوط از جمله قانون استفاده بعضي از دستگاهها از نماينده حقوقي مصوب سال 1374 با اصلاحات بعدي و نيز ماده 32 قانون آئين‌دادرسي دادگاههاي عمومي و انقلاب در امور مدني مصوب سال 1379 انجام شود. بنابراين، چون در ماده 32 قانون اخيرالذکر که مقنن در مقام بيان بوده به ذکر <مؤسسات دولتي و وابسته به دولت> اکتفاء نموده و از ذکر نام مؤسسات وابسته به نهادهاي انقلاب اسلامي و مؤسسات عمومي غيردولتي خودداري نموده، اينگونه مؤسسات مانند صندوق قرض‌الحسنه بسيجيان به‌لحاظ داشتن شخصيت حقوقي مستقل و جداگانه از بنياد تعاون بسيج نيروهاي مقاومت بسيج است و از شمول ماده 32 قانون ياد شده خارج است.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image