به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

چناچه مسئولان نيروهاي مسلح با سوء استفاده از موقعيت خويش مانع اعمال قوانين نسبت به پرسنل شوند ، برابر مقررات قابل تعقيب کيفري هستند .

 چناچه مسئولان نيروهاي مسلح با سوء استفاده از موقعيت خويش مانع اعمال قوانين نسبت به پرسنل شوند ، برابر مقررات قابل تعقيب کيفري هستند .

مرجع و تاريخ استعلام : دفتر پيگيري و تحقيقات ويژه – 538617/11/7-21/11/86

شماره و تاريخ نظريه : 3839/34/7 – 14/2/87

سئوال :

چنانچه معاونت نيروي انساني و رئيس سازمان ايثارگران يکي از نيروهاي مسلح ، مانع طرح موضوع جانبازي فردي در نيروي مربوط و احقاق حق وي و استفاده از مزاياي جانبازي شوند ، آيا موضوع داراي وصف کيفري است يا خير ؟

نظريه کميسيون :

در فرض سئوال ، چنانچه متهمان با سوء استفاده از مقام و موقعيت خويش مانع اعمال قوانين نسبت به شاکي شده باشند ، برابر مقررات ماده (576) ق.م.ا ، قابل تعقيب کيفري هستند ، لکن اگر اقدام آنان صرفا به عنوان يک تصميم اداري که با استنباط از مقررات موجود اتخاذ شده باشد ، تلقي شود ، موضوع از حيث تضييع حقوق شاکي از طريق ديوان عدالت اداري قابل پيگري است .

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image