به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

چنانچه تجديدنظرخواه خـــارج از فـــرجـــه قـــانـــونـــي اقــدام بــه تجديدنظرخواهي نموده؛ اما دلايل خود را ارائه نکند، تکليف دادگاه چيست؟

نشست قضايي دادگستري قم

پرسش:
با توجه به مقررات مواد 339 و 340 قانون آيين دادرسي مدني چنانچه تجديدنظرخواه خـــارج از فـــرجـــه قـــانـــونـــي اقــدام بــه تجديدنظرخواهي نموده؛ اما دلايل خود را ارائه نکند، تکليف دادگاه چيست؟

 

پاسخ:
الف) نظر اکثريت
بدون اخذ توضيح از معترض قرار رد صادر مي‌شود. مستند اين حکم ماده 339 و مقدمه ماده 340 قانون آيين دادرسي مدني است.
ب) نظر اقليت
با استنباط از ماده 340 قانون آيين دادرسي مدني و براساس رويه عملي دادگاه تجديدنظر که آن را نقص دانسته و براي جلوگيري از اطاله دادرسي، ابتدا از معترض علت جويا شده و سپس تصميم مقتضي اتخاذ مي‌گردد.

 


نظريه گروه
دادگاه ابتدا بايد اقدام به رفع نقص کند و سپس به صدور قرار درخصوص خارج از مـهـلـت بودن دادخواست مبادرت نمايد. تا زماني که دادخواست تکميل نشود، قابليت رسيدگي از جهات ديگر را ندارد؛ اگرچه پس از تکميل دادخواست به علت خارج بودن از مهلت، دادخواست رد مي‌شود.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image