به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

چنانچه فرد نظامي پس از چهارده روز غيبت،‌خود را به يگان معرفي کند و سپس مرتکب غيبت شود، تحت عنوان فرار از خدمت قابل تعقيب نيست

 

چنانچه فرد نظامي پس از چهارده روز غيبت،‌خود را به يگان معرفي کند و سپس مرتکب غيبت شود، تحت عنوان فرار از خدمت قابل تعقيب نيست

مرجع و تاريخ استعلام: بازرسي دانشگاه صنعتي مالک اشتر - 15/4005/6627- 14 شهريور 1386
شماره و تاريخ نظريه: 60531/86/2/7- 26 آبان 1386

 

 

 

پرسش:
با توجه به منطوق ماده 56 قانون مجازات جرايم نيروهاي مسلح که مقرر مي‌دارد: <اعضاي ثابت نيروهاي مسلح که در زمان صلح بيش از پانزده روز متوالي مرتکب غيبت شده و عذر موجهي نداشته باشند،فراري محسوب و حسب مورد به مجازات‌هاي ذيل محکوم مي‌شوند....> برخي کارکنان ثابت و وظيفه به منظور فرار از اجراي قانون پس از غيبت چهارده روزه، يک روز در محل خدمت خود حاضر و مجدداً از روز شانزدهم اقدام به غيبت چهارده روزه مي‌کنند. آيا ارتکاب غيبت اين دسته از کارکنان،‌به نحوي که ذکر شد، مشمول موضوع ماده 56 قانون مزبور مي‌شود؟

 


نظريه گروه:
با عنايت به مقررات ماده 56 قانون مجازات جرايم نيروهاي مسلح فرار از خدمت در زمان صلح عبارت است از غيبت متوالي بيش از پانزده روز و بدون عذر موجه پس در فرض پرسش، چنانچه نظاميان مورد نظر پس از چهارده روز غيبت به منظور خدمت خود را معرفي و به کارگيري شوند و مجدداً غيبت کنند، تحت عنوان فرار از خدمت قابل تعقيب نمي‌باشند. هر چند اين اقدام چند بار تکرار شود. البته موضوع از طريق هيئت‌هاي رسيدگي به تخلفات قابل رسيدگي است.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image