به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

حداقل نصاب لازم در مناقصات دستگاه‌هاي دولتي چه عددي مي‌باشد؟

 

1. حداقل نصاب لازم در مناقصات دستگاه‌هاي دولتي چه عددي مي‌باشد؟

موضوع استعلام:

 

1. حداقل نصاب لازم در مناقصات دستگاه‌هاي دولتي چه عددي مي‌باشد؟

 

2. درصورتي که پس از ارزيابي و انجام مراحل مقدماتي مناقصه تنها يک پاکت پيشنهاد قيمت بازگشايي گردد و يک مناقصه‌گر به مرحله نهايي راه پيدا کند دستگاه مناقصه‌گذار چه تکليفي دارد. آيا در اينگونه موارد اخذ مجوز کميسيون ماده 27 جهت انجام مراحل ترک تشريفات لازم مي‌باشد يا خير؟

 

نظريه کميسيون حقوقي تاريخ: 1/10/87   شماره : 70487/87/302

 

1. باتوجه به اين که تعداد مناقصه‌گران در قانون برگزاري مناقصات تصريح نگرديده، ليکن مستنبط از بند 1 قسمت الف ماده 24 قانون برگزاري مناقصات مصوب 25/1/1383، حدنصاب لازم تعداد مناقصه‌گران در مناقصه بايد توسط مناقصه‌گزار تعيين گردد و درصورت عدم تعيين آن توسط مناقصه‌گزار با استفاده از الفاظ بکار رفته در مواد 6، 20 و 21 قانون مذکور که دلالت بر جمع دارند و همچنين بندهاي «الف» و «ب» ماده 10 آئين‌نامه اجرايي بند «ج» ماده 12 قانون فوق‌الذکر(ناظر بر مناقصه محدود) به نظر مي‌رسد حداقل نصاب لازم در مناقصات بايد مشتمل بر سه شخص حقيقي يا حقوقي باشد.

 

2. باتوجه به اين که به موجب بند «الف» ماده 10 آئين‌نامه اجرايي بند «ج» ماده 12 قانون برگزاري مناقصات، حداقل تعداد مناقصه‌گران مي‌بايد واجد شرايط مقرر باشند. لذا چنانچه پس از ارزيابي و انجام مراحل مقدماتي مناقصه، تنها يک مناقصه‌گر حائز شرايط تشخيص گردد،(به لحاظ سکوت قانون برگزاري مناقصات) مفاد «ب» ماده 10 آئين‌نامه فوق‌الذکر در اين خصوص مناط عمل مي‌باشد. مضافاً موضوع مبحوث‌عنه ارتباطي با مفاد ماده 27 قانون مذکور ندارد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image