به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

حدود درخواست تحقيق از ضابطين قوه قضاييه در بازرسي¬ها توسط بازرسان قضايي و غيرقضايي

 

حدود درخواست تحقيق از ضابطين قوه قضاييه در بازرسي­ها توسط بازرسان قضايي و غيرقضايي

س: مستند به ماده 44 آيين­نامه اجرايي قانون تشكيل سازمان بازرسي كل كشور آيا مي­توان از ضابطين قوه قضاييه و يا مأموريني كه در حكم ضابط هستند و يا كاركنان ساير دستگاههاي اداري تقاضاي انجام تحقيقات مقدماتي و تكميل تحقيقات و جمع­آوري دلايل درخصوص شكايات واصله را نمود؟

 

نظريه كميسيون حقوقي                                   شماره و تاريخ نظريه 31/1/78 ـ 81/78/302/3

 

نظر به اينكه مواد 39 الي 45 آيين­نامه اجرايي قانون تشكيل سازمان بازرسي كل كشور معطوف به موارد مندرج در تبصره 2(1)  ماده 5 قانون تشكيل اين سازمان مي­باشد، لذا ضابطين قوه قضاييه و كليه مأموريني كه در حكم ضابط هستند، موظف به اجراي دسوترات قضايي آن دسته از بازرسان قضايي داراي ابلاغ خاص از رياست قوه قضاييه كه از اختيارات ويژه برخوردار مي­باشند بوده و در ساير موارد منحصر به امر بازرسي، انجام بازرسي و تحقيقات مربوط جزء تكاليف بازرسان خواهد بود.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image