به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

حصول توافق خلاف قانون روابط موجر و مستأجر

حصول توافق خلاف قانون روابط موجر و مستأجر

پرسش:
در دعواي تخليه عين مستأجره که بايد مطابق مقررات مربوط به قانون روابط موجر و مستأجر مصوب 1356 مطرح و به آن رسيدگي شود، چنانچه پس از انقضاي مدت اجاره طرفين توافق نمايند که تا تاريخي مشخص عين مستأجره توسط مستأجر تخليه شود؛ اما وي به تعهد خود عمل ننمايد، آيا مي‌توان بدون اثبات موارد موجهه قانوني و در نظر گرفتن حق کسب و پيشه حکم صادر کرد؟

 

پاسخ:
با توجه به ماده 11 قانون روابط موجر و مستأجر مصوب سال 1376، قانون حاکم در اين موضوع قانون روابط موجر و مستأجر مصوب سال 1356 است. بنابراين توافق طرفين عقد درباره تخليه مورد اجاره مخالف ماده 30 قانون مذکور بوده و چنانچه موجر تقاضاي تخليه عين مستأجره را به لحاظ احداث بنا بنمايد، مطابق قانون سال 1356 بايد حق کسب و پيشه يا تجارت را به مستأجر بپردازد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image