حضور الزامي ‌هيئت منصفه در رسيدگي به جرايم مطبوعاتي

حضور الزامي ‌هيئت منصفه در رسيدگي به جرايم مطبوعاتي

پرسش:
آيا تشکيل دادگاه‌هاي بدوي بدون حضور هيئت منصفه براي رسيدگي به جرايم مطبوعاتي صحيح است؟ آيا آراي‌اين دادگاه‌ها قابل تجديدنظر مي‌باشد؟

 

پاسخ: ‌
با توجه به قانون مطبوعات به عنوان يک قانون عادي و قانون اساسي که حضور هيئت منصفه را در رسيدگي به جرايم مطبوعاتي الزامي ‌کرده‌اند، تشکيل دادگاه بدون حضور هيئت منصفه خلاف قانون است و آراي دادگاه کيفري استان با عنايت به ماده 21 قانون احياي دادسرا قابل فرجام‌خواهي در ديوان عالي کشور مي‌باشند.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image