ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

حضور الزامي ‌هيئت منصفه در رسيدگي به جرايم مطبوعاتي

حضور الزامي ‌هيئت منصفه در رسيدگي به جرايم مطبوعاتي

پرسش:
آيا تشکيل دادگاه‌هاي بدوي بدون حضور هيئت منصفه براي رسيدگي به جرايم مطبوعاتي صحيح است؟ آيا آراي‌اين دادگاه‌ها قابل تجديدنظر مي‌باشد؟

 

پاسخ: ‌
با توجه به قانون مطبوعات به عنوان يک قانون عادي و قانون اساسي که حضور هيئت منصفه را در رسيدگي به جرايم مطبوعاتي الزامي ‌کرده‌اند، تشکيل دادگاه بدون حضور هيئت منصفه خلاف قانون است و آراي دادگاه کيفري استان با عنايت به ماده 21 قانون احياي دادسرا قابل فرجام‌خواهي در ديوان عالي کشور مي‌باشند.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image