به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

حق‌الوکاله نمايندگان حقوقي

 حق‌الوکاله نمايندگان حقوقي

پرسش:
مبناي احتساب حق‌الوکاله نمايندگان حقوقي ادارات و بانک‌ها چگونه است؟

 

پاسخ:
به موجب تبصره 30 قانون بودجه سال 1339 در دعاويي که دولت محکوم‌له واقع مي‌شود، مطابق آيين‌نامه قانون وکالت حق مطالبه حق‌الوکاله را از طرف دعوا دارد. دادگاه‌ها نيز مکلفند اين حق را به تقاضاي نماينده دولت با صدور حکم اعلام دارند. همچنين برابر ماده واحده قانون اجازه پرداخت 50 درصد از حق‌الوکاله‌هاي وصولي به نمايندگان قضايي و کارمندان مؤثر در پيشرفت دعاوي دولت مصوب 18 دي 1344 ، به وزارت دارايي اجازه داده شده است در آن دسته از دعاويي که دولت در محاکم قضايي محکوم‌له واقع شده و طرف مقابل به پرداخت خسارت حق‌الوکاله در حق دولت محکوم مي‌گردد، 30 درصد از حق‌الوکاله وصولي مورد حکم را به نماينده قضايي ذي‌مدخل پرداخت نمايد؛ مشروط به اين که نامبرده کارمند وزارتخانه مورد نظر بوده و دادرسي بدون دخالت وکيل انجام شده باشد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image