به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

حكم فروش مدت‌دار با محاسبه مبلغي سود

 حكم فروش مدت‌دار با محاسبه مبلغي سود

متن سئوال

 

شخصي‌ اتومبيل‌ خود را به‌ فروش‌ مي رساند تا ثمن‌ آن‌ را شش‌ ماه‌ بعد از خريدار دريافت‌ نمايد ولي‌ ثمني‌ راكه‌ فروشنده‌ شش‌ ماه‌ بعد دريافت‌ مي كند، برابر قرارداد تنظيمي‌ فيمابين ، متفاوت‌ با قيمت‌ روز فروش‌ مي باشد ودر واقع‌ محاسبه‌ مبالغي‌ سود موجب‌ شده‌ كه‌ قيمت‌ مبيع‌ در روز ادا بيش‌ از قيمت‌ واقعي‌ مبيع‌ در روز فروش‌ باشددر اين‌ خصوص‌ آيا مي توان‌ مبلغ‌ سود محاسبه‌ شده‌ را ربا دانست ؟

 

 

 

متن پاسخ
در صورتي‌ كه‌ خريدار قيمت‌ نقدي‌ اتومبيل‌ را در روز فروش‌ مي داند و اقدام‌ به‌ خريد آن‌ به‌ ثمن‌ گران تر كه بايد شش‌ ماه‌ بعد پرداخت‌ شود مي نمايد طبق‌ نظر مراجع‌ عظام‌ اين‌ نوع‌ معامله‌ ربا محسوب‌ نمي شود واشكالي‌ ندارد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image