به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

دادگاه صالح براي رسيدگي به پرونده ارسالي از ديوان عالي کشور به‌منظور اعاده دادرسي

دادگاه صالح براي رسيدگي به پرونده ارسالي از ديوان عالي کشور به‌منظور اعاده دادرسي

پرسش:
پرونده‌اي براي اعاده دادرسي از سوي ديوان عالي کشور به شعبه همعرض دادگاه بدوي ارسال شده است. در صورتي که دادگاه بدوي، دادگاه عمومي ‌بخش بوده و داراي يک شعبه باشد، تکليف چيست؟

 

پاسخ:
با توجه به اين‌که مطابق ماده 272 قانون آيين دادرسي کيفري اعاده دادرسي از احکام قطعي به عمل مي‌آيد، در اين خصوص دو فرض متصور است:
1- حکم قطعي از سوي دادگاه تجديدنظر صادر شده باشد که در اين صورت پرونده بايد به دادگاه همعرض دادگاه تجديدنظر ارسال شود.
2- حکم صادر شده از سوي دادگاه بخش که داراي يک شعبه است، به لحاظ ميزان محکوم‌به و يا عدم اقدام محکوم‌عليه به تجديدنظرخواهي، در دادگاه بدوي قطعيت يافته باشد که در اين صورت، پرونده به نزديک‌ترين دادگاه بخش و يا دادگاه عمومي ‌جزايي ارسال مي‌شود.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image