به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

دخل و تصرف بانك در موجودي افراد

 دخل و تصرف بانك در موجودي افراد

متن سئوال

 

طبق‌ معمول ، حقوق‌ و مزاياي‌ مستخدمين‌ رسمي‌ دولت‌ به‌ حساب‌ جاري‌ آنان‌ نزد بانك هاي‌ خاص‌ واريزمي گردد، حال‌ آيا بانك‌ در اين‌ خصوص‌ امين‌ محسوب‌ مي گردد يا خير و آيا بدون‌ اذن‌ صاحب‌ حساب ، حق‌ دخل‌ وتصرف‌ در موجودي‌ وي‌ را دارد يا خير و آيا آن‌ بانك‌ با اين‌ مستمسك‌ كه‌ بانك‌ ديگري‌ به‌ وي‌ دستور داده‌ است‌ تامبلغي‌ از حساب‌ مستخدم‌ بابت‌ اقساط وام‌ شخص‌ ديگري‌ كه‌ مستخدم ، ضامن‌ او بوده‌ است‌ برداشت‌ نمايد، مجازبه‌ دخل‌ و تصرف‌ مي شود يا خير؟ ضمنا چنانچه‌ مستخدم‌ با ارسال‌ اظهارنامه اي‌ رسما به‌ آن‌ بانك ، اخطار نمايد كه حق‌ هيچ‌ گونه‌ برداشتي‌ از حساب‌ وي‌ را ندارد مگر با اذن‌ صريح‌ وي‌ خطاب‌ به‌ آن‌ بانك ، مع‌ الوصف‌ بانك‌ اعتنايي ننمايد، آيا عمل‌ بانك‌ خيانت‌ در امانت‌ محسوب‌ مي گردد يا خير؟ (با اين‌ توضيح‌ كه‌ چه‌ بسا موضوع‌ ضمانت ادعايي‌ نياز به‌ بررسي‌ قضايي‌ و حكم‌ دادگاه‌ داشته‌ باشد.)

 

 

 

متن پاسخ

 

كساني‌ كه‌ با بانك ها معامله‌ دارند اعم‌ از اشخاص‌ حقيقي‌ يا حقوقي‌ و وجوهي‌ را كه‌ به‌ بانك ها واريزمي كنند همراه‌ با اجازه‌ تصرف‌ بانك‌ در آن‌ وجوه‌ است‌ و نياز به‌ اجازه‌ لفظي‌ ندارد. چون‌ اساس‌ بانك داري‌ بر اين پايه‌ است‌ كه‌ از وجوه‌ مأخوذه‌ استفاده‌ مي كند و اين‌ عمل‌ منافات‌ با امين‌ بودن‌ بانك‌ ندارد. حقوق‌ و مزاياي مستخدمين‌ كه‌ به‌ بانك‌ حواله‌ مي شود همين‌ حكم‌ را دارد و تا زماني‌ كه‌ توسط مستخدم‌ دريافت‌ نشده‌ به صورت‌ كلي‌ در اختيار بانك‌ است‌ و با دريافت ، تعين‌ و تشخص‌ پيدا مي كند. در مورد ضمانت‌ (با فرض‌ تحقق آن ) ضامن‌ طبق‌ ضمانت‌ نامه‌ به‌ مضمون له‌ اجازه‌ مي دهد كه‌ در صورت‌ عدم‌ پرداخت‌ مورد ضمانت‌ از جانب مضمون عنه‌ آن‌ را از دارايي‌ او وصول‌ نمايد و پس‌ از دادن‌ اين‌ اختيار به‌ بانك ، نمي توان‌ آن‌ را از تصرف‌ منع نمود.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image