ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

در برخورد با شورش و استقرار نظم، نيروي انتظامي بايد با رعايت كليه قوانين مربوط اقدام نمايد .

 

در برخورد با شورش و استقرار نظم، نيروي انتظامي بايد با رعايت كليه قوانين مربوط اقدام نمايد .

شماره و تاريخ نظريه: 6953/ 7 _ 4/10/1378  
 
سؤال:
آيا مأمورين نيروي انتظامي در برخورد با وضعيت بحراني واغتشاش در خيابانها و ارتكاب جرايم عمومي از ناحيه آشوبگران مي بايست منتظر ابلاغ دستور شوراهاي تأمين باشند و يا قبل از اين امر و يا در زمان ابلاغ دستور موظف به انجام تكاليف خويش وفــق مقــررات قانون آئـين دادرسي كيفري مي باشند؟
نظريه اداره حقوقي
1_ با توجه به بندهاي 1و2و3 ماده 4 قانون نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران مصوب 1369 و با عنايت به تبصره ذيل بند 2 ماده مذكور و با التفات به تبصره 1 ماده 4 قانون به كارگيري سلاح توسط مأمورين نيروهاي مسلح مصوب 1373 و با ملاحظه قانون راجع به تعيين وظايف و تشكيلات شوراي امنيت كشور مصوب 1362 براي اعاده نظم و فرونشاندن شورش و استقرار امنيت نيروي انتظامي با رعايت مقررات آن قوانين اقدام مي نمايد.
2_ درخـصوص برخــورد با مجرمين وتعقيـب آنان مـطابق مقـررات قـانـون آئين دادرسي دادگاههاي عمومي و انقلاب در امور كيفري بايد عمل شود.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image