به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

در خصوص بازداشت محکوم‌عليه در صورت داشتن مال

 در خصوص بازداشت محکوم‌عليه در صورت داشتن مال

نظريه مشورتي شماره 8799/7 مورخ 28 بهمن‌ماه 1382
با داشتن مال و دسترسي به آن نمي‌توان محکوم عليه را بازداشت کرد.

 

‌پرسش
بعضي از محکوم عليهم داراي اموالي معادل محکوم به يا بيشتر از آن هستند. چنانچه پس از صدور اجراييه محکوم عليه از معرفي آن خودداري نمايد؛ اما محکوم له و يا دادگاه به آن دسترسي داشته باشد، آيا بايد محکوم عليه را بازداشت نمود يا از اموال متعلق به محکوم عليه، محکوم‌به را استيفا کرد؟

 


نظريه مشورتي اداره کل حقوقي، اسناد و امور مترجمين قوه قضاييه

 


چـنـانچه مال معرفي شده طبق نظر کارشناس تکافوي پرداخت محکوم‌به را داشته است، بازداشت محکوم عليه به استناد ماده 2 قانون نحوه اجراي محکوميت‌هاي مالي توجيه قانوني ندارد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image