به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

در خصوص چگونگي اطلاق قاچاق به کالا

 در خصوص چگونگي اطلاق قاچاق به کالا

نظريه مشورتي شماره 8891/7 مورخ اول دي‌ماه 1381
مالک کالا که آن را به طور قاچاق وارد نکرده و در داخل خريداري نموده و اطلاعي از قاچاق بودن آن نداشته، کالاي او قاچاق تلقي نمي‌شود.

 

پرسش:
از شخصي در داخل کشور (از منزل يا مغازه)‌مقداري کالا به عنوان قاچاق گرفته‌اند. مالک کالا مدعي است که کالا را در داخل کشور خريداري کرده و اطلاعي از قاچاق بودن آن نداشته است، آيا ضبط کالاي مذکور به عنوان قاچاق و تعقيب مالک کالا صحيح است؟

 


‌نظريه مشورتي اداره کل حقوقي اسناد و امور مترجمين
قوه قضاييه
اگر مالک کالايي که قاچاق بوده آن کالا را به کشور وارد يا از کشورصادر نمايد، مرتکب قاچاق شده است و ديگر علم و اطلاعش از قاچاق بودن يا نبودن آن شرط نيست و با ضبط کالاي قاچاق رجوع به حامل آن را نداشته است و چنانچه کالايي که قاچاق بوده و مالک آن را در داخل کشور خريداري کرده؛ اما دخالتي در ورود آن به کشور نداشته و علم و اطلاعي نيز از قاچاق بودن آن کالا نداشته، نه تنها مرتکب قاچاق نشده؛ بلکه کالاي کشف شده بايد به وي مسترد شود.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image