به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

در مواردي که شخص يا اشخاصي به قتل مي‌رسند و تحقيقات و اقدامات حتي در سطح بسيار وسيع براي شناسايي قاتل يا قاتلين به نتيجه نرسد، تکليف پرداخت ديه چگونه خواهد بود.

 

نظريه شماره 3604/7 ـ 4 مرداد 1382

پرسش:
در مواردي که شخص يا اشخاصي به قتل مي‌رسند و تحقيقات و اقدامات حتي در سطح بسيار وسيع براي شناسايي قاتل يا قاتلين به نتيجه نرسد، تکليف پرداخت ديه چگونه خواهد بود.

 

نظريه اداره کل حقوقي و تدوين قوانين قوه قضاييه
در مورد استعلام، بدواً بايد نسبت به شناسايي قاتل و يا قاتلين اقدام نمود تا پس از شناسايي مرتکب يا مرتکبين طبق قانون مجازات شوند و اگر تحقيقات به‌هيچ‌وجه مفيد فايده نبود و به نتيجه نرسيد و شناسايي مرتکب يا مرتکبين عملاً غيرممکن و غيرمقدور شد، با استفاده از ملاک ماده 255 قانون مجازات اسلامي و براساس آن که نبايد خون مسلماني هدر شود مي‌توان ديه را از بيت‌المال پرداخت نمود.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image