به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

درخواست تجديدنظر در زمان واخواهي حکم غيابي

 

درخواست تجديدنظر در زمان واخواهي حکم غيابي

پرسش:
شاکي نسبت به رأي غيابي صادر شده از سوي دادگاه بدوي که هنوز ابلاغ واقعي به محکوم‌عليه نشده و حق واخواهي نيز همچنان محفوظ مي‌باشد، درخواست تجديدنظرخواهي مي‌نمايد. محاکم بدوي در صورت ارسال پرونده به دادگاه تجديدنظر با چه تکليفي مواجه مي‌باشند؟ در صورت صدور رأي از سوي دادگاه تجديدنظر، رأي اصدار يافته حضوري است يا غيابي؟

 

پاسخ:
با توجه به بند (ب) ماده 239 قانون آيين دادرسي کيفري، شاکي خصوصي مي‌تواند نسبت به رأي صادر شده درخواست تجديدنظر نمايد؛ اعم از اين‌که حکم صادر شده حضوري باشد يا غيابي. دادگاه تجديدنظر نيز نسبت به تجديدنظرخواهي شاکي رسيدگي و رأي مقتضي را صادر مي‌کند و چنانچه محکوم‌عليه حضور نيافته و لايحه‌اي نيز نداده باشد، رأي دادگاه تجديدنظر در مورد مشاراليه، غيابي خواهد بود.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image