به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

دعواي تهيه مسکن زوجه به طرفيت زوج

 

دعواي تهيه مسکن زوجه به طرفيت زوج

پرسش:
دعواي زوجه به طرفيت زوج داير بر تهيه مسکن مالي است يا غير مالي؟ نحوه صدور رأي چگونه است؟‌در صورت امتناع زوج از تهيه مسکن پس از صدور رأي، نحوه اجراي آن به چه ترتيبي است؟

 

پاسخ:
دعواي زوجه به طرفيت زوج داير بر تهيه مسکن به لحاظ اين که زوجه تقاضاي اجراي يکي از حقوق ناشي از عقد ازدواج را دارد، غير مالي مي‌باشد. دادگاه پس از رسيدگي، حکم به تهيه مسکن متناسب با شئون زوجه را صادر کرده و چنانچه زوج از اجراي حکم دادگاه استنکاف نمايد، برابر ماده 642 قانون مجازات اسلامي عمل وي جرم بوده و قابل تعقيب کيفري است. همچنين به موجب شق 2 از ماده 8 قانون حمايت خانواده، اين موضوع از موجبات صدور گواهي عدم امکان سازش مي‌باشد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image