به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

دولتي يا غيردولتي بودن شركت‌هاي آب و فاضلاب

 

دولتي يا غيردولتي بودن شركت‌هاي آب و فاضلاب

س: آيا شركت آب و فاضلاب خوزستان كه براساس ماده 1 قانون تشكيل شركت‌هاي آب و فاضلاب تشكيل گرديده است دولتي محسوب مي‌گردند.

 

نظريه كميسيون حقوقي                                   شماره و تاريخ نظريه 22/3/78-184/78/302/3

 

صرف نظر از اينكه شركت مذكور بطور خاص دولتي يا غير دولتي تشكيل شده باشد چون براساس ماده 1(1) تبصره ذيل ماده 3(2) قانون تشكيل شركتهاي آب و فاضلاب كشور مصوب 1369 وزارت نيرو مي‌تواند اين شركتها را در شرايطي كه امكان تشكيل غير دولتي آن وجود نداشته باشد بصورت دولتي ايجاد نمايد. لذا بطور كلي براي تشخيص اينكه اين قبيل شركتها دولتي است يا غير دولتي به مفهوم عام لزوماً مي‌بايست به تصميم وزارت نيرو در اين خصوص و نيز به اساسنامه تشكيل هر شركت كه مورد نظر باشد رجوع و با تطبيق آن با مقررات نسبت به ماهيت حقوقي آن اعلام نظر شود.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image