به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

ديه‌ شكستگي‌ يك‌ مهره‌ از ستون‌ فقرات

 

ديه‌ شكستگي‌ يك‌ مهره‌ از ستون‌ فقرات

متن سئوال

 

شكستگي‌ يك‌ مهره‌ از ستون‌ فقرات ، با فرض‌ عدم‌ توفيق‌ در معالجه‌ و باقي‌ ماندن‌ اثر جنايت‌ و ايجاد نقص‌ درمهره‌ مورد نظر، مستلزم‌ تعيين‌ ارش‌ است‌ يا ديه ؟ و آيا مي توان‌ شكستگي‌ يك‌ مهره‌ را شكستگي‌ ستون‌ فقرات فرض‌ و براي‌ آن‌ ديه‌ كامل‌ تعيين‌ نمود؟

 

 

 

متن پاسخ

 

آن‌ چه‌ مقنن‌ در ماده‌ 430 قانون‌ مجازات‌ اسلامي‌ به‌ عنوان‌ ستون‌ فقرات ، مورد توجه‌ قرار داده ، همان چيزي‌ است‌ كه‌ در فقه‌ از آن‌ به‌ "ظهر" و احيانا "صلب " ياد مي شود. و اين‌ حقيقت ، از به‌ هم‌ پيوستن‌ چند فقره‌ يامهره‌ تشكيل‌ شده‌ كه‌ جمعا عهده دار استواري‌ قامت‌ و تكيه گاه‌ بدن‌ است . در نتيجه‌ با شكستن‌ هر مهره ، شكستن ستون‌ فقرات‌ صدق‌ مي كند و مشمول‌ ماده‌ 430 قانون‌ مجازات‌ اسلامي‌ مي شود.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image